Alternátor ( 7. A )

V pátek 7. 4. se žáci sedmého ročníku podívali do Alternátoru v Třebíči – Borovině.
Alternátor ( 7. A )

„Jedná se o zábavní science centrum, které klade důraz na tradici ve spojení se zábavou a tvůrčí činností. Každý zvídavý člověk, ať už dítě nebo dospělý, by si ze své návštěvy v Alternátoru měl odnést zážitek v podobě příjemně stráveného času a také nové, užitečné informace.“ Takto se popisuje samotné centrum a my po naší návštěvě musíme naznat, že tento popis souhlasí. V prostorách výstavy si žáci mohli ověřit svoje znalosti z fyziky, matematiky i přírodopisu. Součástí bylo mnoho expozic, které detailně vyobrazovaly, jak funguje např. parní stroj, větrná elektrárna, solární panely a další. Velmi zajímavá byla také projekční koule, na níž byl žákům promítán dokument o planetách, doprovázený zkušeným výkladem personálu science centra. Kromě naukové části se dala také vyzkoušet např. lezecká stěna, výroba elektřiny pomocí šlapání na rotopedu a další zábavné aktivity.

Věříme, že si žáci z Alternátoru opravdu odnesli mnoho zajímavých a užitečných informací, a že se u toho dokázali i pobavit.

Fotografie zde.

Přidáno 11. 4. 2017, autor: Petr Voneš