Březen – měsíc knihy aneb Rodiče čtou dětem

Březen inspiruje nejen k četbě, ale i k zájmu o knihu a knižní svět.
Březen – měsíc knihy aneb Rodiče čtou dětem

Prvňáčci z I. B se ve velkém projektu seznámily, jak kniha vzniká. Co vše musí knížka „zažít“, než se dostane od autora do knihkupectví. Vyzkoušely si také roli autora i ilustrátora. Seznámily se s knížkami, které mohou být inspirací pro jejich knihovničku. Naši třídu navštívilo mnoho odvážných rodičů, kteří přišli dětem přečíst kapitolu nebo pohádku z knížky, která byla jejich oblíbená v dětství nebo kterou rádi čtou svým dětem před usínáním. Čtení převážně od maminek se dětem velmi líbilo, se zájmem naslouchaly a plnily úkoly, které následovaly k přečtenému textu. Nechybělo ani prohlížení ilustrací a povídání o příjemně stráveném času s knihou. Na památku dětem zůstane vlastnoručně vyrobená knížka, která jim připomene, že čtení je zábava.


Přidáno 15. 3. 2018, autor: ZŠ Husova

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt
Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou  
  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

Ostatní

Dnes je úterý 22. 9. 2020

Svátek má Darina