Březen – měsíc knihy aneb Rodiče čtou dětem

Březen inspiruje nejen k četbě, ale i k zájmu o knihu a knižní svět.
Březen – měsíc knihy aneb Rodiče čtou dětem

Prvňáčci z I. B se ve velkém projektu seznámily, jak kniha vzniká. Co vše musí knížka „zažít“, než se dostane od autora do knihkupectví. Vyzkoušely si také roli autora i ilustrátora. Seznámily se s knížkami, které mohou být inspirací pro jejich knihovničku. Naši třídu navštívilo mnoho odvážných rodičů, kteří přišli dětem přečíst kapitolu nebo pohádku z knížky, která byla jejich oblíbená v dětství nebo kterou rádi čtou svým dětem před usínáním. Čtení převážně od maminek se dětem velmi líbilo, se zájmem naslouchaly a plnily úkoly, které následovaly k přečtenému textu. Nechybělo ani prohlížení ilustrací a povídání o příjemně stráveném času s knihou. Na památku dětem zůstane vlastnoručně vyrobená knížka, která jim připomene, že čtení je zábava.

Přidáno 19. 3. 2018, autor: Petr Voneš

Dnes je sobota 18. 8. 2018