Deváťáci za katedrou

Den učitelů jsme ve škole „oslavili“ opět netradičně. Žáci devátých ročníků si ve trojicích na dvě vyučovací hodiny vyzkoušeli radosti i starosti učitelského povolání.
Deváťáci za katedrou

Samotnému učení u mladších spolužáků z první až páté třídy předcházela náročná příprava. Každá skupinka kontaktovala třídní učitelku dané třídy, domluvila se na probírané látce, ale také zjišťovala, co už děti umí, aby hodiny byly zábavné a zajímavé. Samotná výuka se potom nesla ve znamení soutěží, kartiček, křížovek, doplňovaček a ti nejšikovnější si odnesli v žákovské knížce i nějakou tu jedničku. Všichni deváťáci tak měli možnost na vlastní kůži vyzkoušet kolik přípravy je třeba na 45 minut vyučování, a jak je těžké děti zaujmout a udržet jejich pozornost. Odměnou jim bylo nadšení mladších kamarádů, se kterým plnili jimi vytvořené úkoly.

Přidáno 11. 4. 2018, autor: Petr Voneš

Dnes je sobota 18. 8. 2018