Enviromentální výchova, 4.A

Ve středu 11. 10. 2017 se žáci ze čtvrtého ročníku zúčastnili výukového programu STROMY – ekosystém les v environmentálním centru Baliny u Velkého Meziříčí.
Enviromentální výchova, 4.A

Vedoucí si žaky rozdělili na dvě skupiny. Každá skupina obdržela tašku pomůcek a vyrazila do terénu. Žáci pracovali ve dvojicích. Zkoumali a určovali stromy, jejich typické znaky. Sbírali vzorky jednotlivých rostlin, vyplňovali pracovní listy. Posledním úkolem v terénu, který žáky bavil nejvíce, bylo lovení a sběr drobného hmyzu, který potom pozorovali v lahvičkách s lupou. Po návratu do centra svoji práci v terénu vyhodnotili společně s vedoucím. Na závěr si žáci vyrobili přívěsek na krk. Vybrali si dřívko stromu našeho regionu, opracovali ho smirkovým papírem, napustili olejem a navlékli na kožený řemínek. Celá akce se vydařila. Žáci spolupracovali ve skupině, dozvěděli se spoustu nových informací, které využijí v přírodovědě. 

Fotogalerie.


Přidáno 19. 10. 2017, autor: ZŠ Husova

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt
Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou  
  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

Ostatní

Dnes je sobota 26. 9. 2020

Svátek má Andrea