Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

Mladý chemik jde do finále. Regionálního finále se zúčastnilo 22 nejlepších chemiků jihomoravského kraje, kteří prošli sítem 190 žáků z II. kola.
Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

Naše škola se do této soutěže zapojila poprvé a v regionálním finále nás reprezentoval Josef Konečný, kterému se podařilo postoupit až do této části soutěže. To, že konkurence byla veliká, není potřeba dodávat…

Regionální finále proběhlo v pátek 23. 2. 2018 v laboratořích SPŠCH Brno. Po skončení laborování nás autobus dopravil do firmy Synthon na krátkou exkurzi, slavnostní oběd a samozřejmě i vyhlášení výsledků za přítomnosti radní jihomoravského kraje a ředitele firmy Synthon. Firma Synthon se zabývá vývojem onkologických léčiv a my jsme tak měli možnost vidět špičkové laboratoře a vynikající pracovní podmínky pro její zaměstnance. Po této exkurzi bylo jasné, jaké skvělé uplatnění mohou najít absolventi chemie..

Vyhlášení výsledků se neslo ve slavnostním duchu a na prvních osm žáků čekaly hodnotné ceny v podobě chytrých telefonů, tabletů apod… Náš Josef Konečný skončil na 13. místě z 22 žáků a do republikového kola se mu postoupit nepodařilo. I přesto mu gratulujeme ke krásnému umístění a přejeme mu hodně štěstí ve studiu přírodních věd.

Fotogalerie


Přidáno 24. 2. 2018, autor: ZŠ Husova

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt
Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou  
  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

Ostatní

Dnes je úterý 29. 9. 2020

Svátek má Michal