LISTOVÁNÍ

Vedení školy pro naše žáky zajistilo program nazvaný Listování. Co je to Listování?
LISTOVÁNÍ

Divadelní představení s knihou v ruce, zvláštní druh scénického čtení, který poutavou formou předkládá divákům zcela nový zážitek z četby. Klade si za cíl posluchače knihou oslovit a obzvláště u žáků a studentů probudit zájem o čtení a sebevzdělávání. Snaží se být pomocníkem pedagogů a rodičů v motivaci dětí ke čtení knížek.

Pro první, druhý a třetí ročník připravili herci Lukáš Hejlík, Alan Novotný a Petra Bučková představení knihy Petry Soukupové s názvem Bertík a Čmuchadlo, pro čtvrtý, pátý a šestý ročník knihu Ztraceni v čase autorky Petry Braunové. Čekali jsme předčítání z knihy, ale skutečnost předčila naše očekávání. Byli jsme 40 minut vtáhnuti do děje a moc jsme se bavili.

Reakce žáků:

Představení bylo super. Bylo to moc srandovní. Chtěl bych na to jít ještě jednou. (Matyáš Chmelíček – 3. ročník)

Na představení se mi líbilo, že tam bylo Čmuchadlo. A úžasné bylo, že na tak malém pódiu mohli tři lidé zahrát tak krásné divadlo. (Raitmajerová Zuzana – 3. ročník)

Představení bylo nádherné. Mě zaujalo, že tři herci zahráli asi 8 postav. Bylo to hezké a zábavné. (Eliška Mayerová – 3. ročník)

15. ledna se naše třída šla podívat na Listování s Lukášem Hejlíkem. Lukáš nám ukázal, že kniha se nemusí jen číst, ale že se s ní dá užít mnoho zábavy. Kniha Ztraceni v čase nás zaujala. Byla o tom, že Martin dostal špatné vysvědčení a za trest nejel s rodiči k moři, ale k babičce, kam se mu vůbec nechtělo. A tam začalo jeho dobrodružné cestování v čase, když ho při cestě na nákup zasáhl fialový blesk.

(Lucie Dufková – 5. B)

Bylo to napínavé, zajímavé a nebezpečné (ne pro nás). Sehráli to suprově a jejich výkony byly oceněny bouřlivým potleskem. Doufám, že z toho měli dobrý pocit a byli šťastní, že nám mohli to fascinující vystoupení ukázat. My jsme byli také šťastni, že nás navštívili a ty peníze a čas, které jsme vynaložili, jistě stály za to.

(Václav Chlanda – 5. B)

V pondělí 15. ledna bylo Listování s Lukášem Hejlíkem, kterého se zúčastnila i naše třída 5. B. Toto listování bylo vlastně divadelní představení na motivy knihy Ztraceni v čase od Petry Braunové. Poté zaznělo: „Nazdar, ahoj, čau.“ A začalo velice komické představení plné vtipných, ale také napínavých chvil. I když herci četli z knížek, představení se všem líbilo. Po velikém potlesku jsme si mohli zakoupit knihu a nechat si ji podepsat. Odešli jsme s nezapomenutelným zážitkem.

(Pavel Javořík – 5. B)

Děj knihy byl legrační, pan Hejlík senzační a knihu si určitě přečteme v čtenářské dílně naší třídy 5. A

(Ivana Netrdová a Victoria Jindrová)

Přidáno 13. 2. 2018, autor: ZŠ Husova