LOTYŠSKO (RIGA)

Do Lotyšska se jelo také o rok později, „Bi component CLIL course incluide lesson observation“ proběhl ve dnech 13. 9. – 24. 9. 2021.

Navštěvovala jsem BORN  Russian language Academy, která nabízí kombinované a metodické kurzy ruštiny, jako jedni z mála v Evropě. Škola se nachází v centru Rigy, u řeky Daugavy.

V této škole jsem byla po třetí, lotyšští lektoři jsou skvělí a velmi ochotní, výuka probíhá v malých skupinkách.

Absolvovala jsem klasický kurz vyšší náročnosti, individuální hodiny zaměřené na metodiku a prvky CLIL.

Ruskému jazyku se tady učí rodilí Lotyši, ačkoli je úředním jazykem lotyšština, v mnoha firmách převládá ruština.

Opět jsem bydlela v ruské čtvrti Imanta, u „své“ rodiny, která je skvělá a studenty ubytovávají pravidelně.

Lotyšsko a celé Pobaltí je krásná část Evropy, která stojí za návštěvu a během pobytu se rozhodně nudit nebudete.

Riga

Dnes je čtvrtek 28. 3. 2024