Návštěva planetária

V pondělí 24. února jsme s žáky třetích ročníků navštívili poprvé brněnské planetárium. A byl to zážitek!

Čekal nás pořad Robinsonka, podle ředitele planetária nejnákladnější představení, do jakého se kdy pustili. Představení vzniklo za spolupráce Hvězdárny a planetária Brno a společnosti Charta Lintea. Hlavní hrdinku Sáru (hraje Adéla Ondrušová) doprovázejí animované postavy, kterým propůjčili hlas herci Městského divadla Brno. Film je sice směřován na děti ve věku 10-15 let, ale srozumitelný i pro ty menší stejně jako zábavný pro dospělé.

S hlavní hrdinkou Sárou a jejími průvodci jsme i my prožili jedinečné dobrodružství na staré měsíční základně u Hadleyho brázdy, kde před více než sto roky přistála výprava Apollo 15.  Podaří se Sáře zprovoznit starou základnu? Pomůže jí dobrosrdečný robůtek přezdívaný Labi, jinak také vášnivý zahradník? A nezkazí celý plán na záchranu až nepříjemně zvědavý H-Ugo? My už víme, jak to dopadlo!

Dnes je čtvrtek 28. 3. 2024

Svátek má Soňa