NETRADIČNÍ KONVERZAČNÍ SOUTĚŽ DRUŽSTEV PODRUHÉ

V úterý 28. května k nám do školy zavítali účastníci již druhého ročníku jazykově-konverzační soutěže v německém jazyce.

Od půl deváté do dvanácti hodin spolu soupeřilo sedm tříčlenných družstev němčinářů z 6 různých škol. Hned zkraje čekaly na soutěžící poslech a čtení s porozuměním, vzápětí museli prokázat své znalosti reálií německy mluvících zemí a tentokrát se poprali i s jazykovou příručkou, v rámci úkolu ke slovní zásobě museli pracovat se slovníkem. Po přestávce následovala část konverzační. Každé družstvo představilo své členy, popisovalo obrázek a odpovídalo na zvědavé otázky šestičlenné poroty (jasná přesilovka!), i tentokrát složené z učitelů němčiny, kteří s nimi na soutěž dorazili jako doprovod. Po sečtení všech udělených bodů získalo první místo družstvo ze ZŠ Hrotovice, druhé místo nováčci soutěže ze ZŠ a MŠ Myslibořice a konečně na třetím místě skončilo jedno z družstev ze ZŠ TGM Třebíč. Našemu družstvu (V. Macháčková, A. Studený, A. Navrátilová) se tentokrát získat medailovou pozici nezadařilo, ale i tak předvedli pěkný výkon. Všem zúčastněným děkujeme, že vážili cestu k nám do Náměště, přejeme nejen němčinářské úspěchy a těšíme se na shledanou zase příští rok.

Tato soutěž proběhla za podpory firmy MANN-HUMMEL.

Dnes je sobota 20. 4. 2024

Svátek má Marcela