Ozdravný pobyt na horách (5. ročník)

První týden letošního roku strávili žáci pátých ročníků v krásném prostředí Jeseníků v penzionu Pepovka ve Filipovicích.
Ozdravný pobyt na horách (5. ročník)

Všichni nasedli do autobusu plni očekávání, co všechno je čeká. Sněhové podmínky a počasí sice nebyly ideální, ale lyžování a čerstvého vzduchu jsme si všichni užili dosyta. Pro děti byl připravený bohatý program – dopolední výuka, lyžování, relaxace v bazénu a večery zpestřené celotýdenní soutěží družstev; zkrátka nebyl čas na zlobení ani nudu. Mnozí si také poprvé vyzkoušeli, jaké to je být někde sám bez rodičů. Nechyběly samozřejmě ani závody ve slalomu, kde zvítězili nejenom ti, kteří si odnesli krásné medaile, ale vlastně všichni, protože překonali počáteční nezdary a sjezdovku zdolali bez pádu. Pobyt jsme zakončili populární Red party. Jaké to všechno bylo? Zde je několik autentických dojmů.

Soňa: „Jezdili jsme lanovkou na prudký kopec. Sjíždět ho bylo obtížnější, ale jinak to bylo super.“

Karolína: „Po celý týden kromě soboty jsme se v osobním volnu chodili koupat do bazénu se slanou vodou.“

Matěj: „Hráli jsme mnoho her, lyžovali jsme, skládali jsme písničku o horách. Bohužel mi poslední den nebylo dobře.“

David: „Bylo to tu super. Bydleli jsme v penzionu Pepovka. Vaří tu dobře. Lyžujeme ve třech skupinách. Ve slalomu jsem byl sedmý.“

Pavel: „V sobotu byly vyhlášeny výsledky celého pobytu a večer byla Redpárty. Paní učitelka měla narozeniny, určitě si to moc užila.“

Co dodat. Děti se domů vracely se spoustou zážitků, pořádně unavené, ale bez zlomenin.

Přidáno 16. 1. 2018, autor: Petr Voneš

Dnes je sobota 17. 2. 2018