Školní kolo konverzační soutěže z anglického jazyka

Na konci ledna proběhla na druhém stupni již tradiční konverzační soutěž v angličtině.

Žáci změřili své dovednosti v poslechu s porozuměním, krátce se představili, zodpověděli záludné dotazy poroty, popisovali obrázek a řešili situaci z běžného života, případně konverzovali ve dvojici na zadané téma. V kategorii A1 (6. a 7. ročník) byli všichni pečlivě připraveni a šesťáci nasbírali cenné zkušenosti do dalších let. V kategorii A2 (8. a 9. ročník) byla úroveň soutěžících na velmi vysoké úrovni, všichni žáci již dovedou v angličtině nejen plynule komunikovat, ale i myslet. Výkony soutěžících v této kategorii byly tak vyrovnané, že bylo nesmírně těžké nejen vybrat postupující do okresního kola, ale i určit celkové pořadí. Všem soutěžícím děkujeme za to, že dělají něco navíc a nebojí se své dovednosti prezentovat. Do okresního kola v Třebíči postupují první dva v každé kategorii.

A1   1. Martin Hošťálek

2. Vnislav Knapík