Strašidelná škola

Strašidelná škola je již tradiční akcí ZŠ Husova. Letos se konala v pátek 9. 2. 2018 na téma „Arabela v říši pohádek“.
Strašidelná škola

„Strašidelnou“ trasou děti provázely a trošku i strašily pohádkové postavičky z říše princezny Arabely. Celou trasu šly děti tmou pouze s baterkou. Menší děti doprovázeli rodiče.

Na startu dostal každý dětský účastník od černokněžníka Viga lísteček, kde měl obrázek pohádkové postavy, kterou musel v šatně najít a vysvobodit. Ovšem některé zakleté postavy strašidelně ječely, takže hned na začátku šlo do tuhého. Cestou do druhého patra musely děti prolézt tunelem, Fantomas dohlížel na zatloukání hřebíků a doslova se podplazit pod rozprostřeným pláštěm na schodišti. Najít Arabelin prsten v jedné z tajemných nádob s hrůzostrašným obsahem – třeba slizem (brr). Po zdolání překážkové dráhy se děti ocitly u vlka, Karkulky a babičky. Vlkovi rudě svítila tlama a oči. Do tlamy se musely naházet míčky. U princezny Xenie se řadilo všechno možné. Knihy podle velikosti, abeceda, číslice. Princ Vilibald byl zdatným pomocníkem. Z klobouku vyskakoval a strašil králík, po chodbách se proháněla bílá paní a duch. Bylo možné potkat postavu bez tváře i tajemného černého muže. U strýčka Pompa se sázela mandragora. Cesta končila u čaroděje v laboratoři, kde si každý mohl vyzkoušet nějaký ten pokus. Všichni byli nakonec odměněni malým dárečkem.

Toto vše si pro náměšťské děti a děti z okolí připravili senátoři naší školy. Máme velkou radost, že se akce povedla. Přišlo téměř 130 dětí (školáků i školkáčků) a 80 dospělých. Už teď se těšíme na další akci.

Přidáno 14. 2. 2018, autor: Petr Voneš

Dnes je středa 26. 9. 2018