Strašidelná škola

Strašidelná škola je již tradiční akcí ZŠ Husova. Letos se konala v pátek 9. 2. 2018 na téma „Arabela v říši pohádek“.
Strašidelná škola

„Strašidelnou“ trasou děti provázely a trošku i strašily pohádkové postavičky z říše princezny Arabely. Celou trasu šly děti tmou pouze s baterkou. Menší děti doprovázeli rodiče.

     Na startu dostal každý dětský účastník od černokněžníka Viga lísteček, kde měl obrázek pohádkové postavy, kterou musel v šatně najít a vysvobodit. Ovšem některé zakleté postavy strašidelně ječely, takže hned na začátku šlo do tuhého. Cestou do druhého patra musely děti prolézt tunelem, Fantomas dohlížel na zatloukání hřebíků a doslova se podplazit pod rozprostřeným pláštěm na schodišti. Najít Arabelin prsten v jedné z tajemných nádob s hrůzostrašným obsahem – třeba slizem (brr). Po zdolání překážkové dráhy se děti ocitly u vlka, Karkulky a babičky. Vlkovi rudě svítila tlama a oči. Do tlamy se musely naházet míčky. U princezny Xenie se řadilo všechno možné. Knihy podle velikosti, abeceda, číslice. Princ Vilibald byl zdatným pomocníkem. Z klobouku vyskakoval a strašil králík, po chodbách se proháněla bílá paní a duch. Bylo možné potkat postavu bez tváře i tajemného černého muže. U strýčka Pompa se sázela mandragora. Cesta končila u čaroděje v laboratoři, kde si každý mohl vyzkoušet nějaký ten pokus. Všichni byli nakonec odměněni malým dárečkem.

     Toto vše si pro náměšťské děti a děti z okolí připravili senátoři naší školy. Máme velkou radost, že se akce povedla. Přišlo téměř 130 dětí (školáků i školkáčků) a 80 dospělých. Už teď se těšíme na další akci.

Fotogalerie


Přidáno 14. 2. 2018, autor: ZŠ Husova

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt
Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou  
  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

Ostatní

Dnes je sobota 26. 9. 2020

Svátek má Andrea