Víc hlav víc ví a ještě víc toho namluví...

V pátek 23. března zavítali na naši školu účastníci netradiční jazykově-konverzační soutěže družstev.
Víc hlav víc ví a ještě víc toho namluví...

Na 21 dětí, které tvořily trojčlenná družstva složená vždy ze dvou němčinářů z 9. třídy a jednoho němčináře z 8. třídy, čekaly hned čtyři disciplíny – poslech, čtení s porozuměním, kvíz zaměřený na jazykové zajímavosti a reálie německy mluvících zemí a mluvení - závěrečná prezentace jednotlivých členů družstva, společná konverzace nad obrázky a odpovědi na otázky poroty, kterou tvořily všechny doprovázející paní učitelky a naše dvě vyučující němčiny (prostě „přesilovka“ ze strany pedagogů). Celé dopoledne se však neslo v přátelské atmosféře a vzájemné spolupráci nejen nad jednotlivými úkoly a bylo ukončeno vyhlášením vítězů za přítomnosti zástupkyně společnosti Mann+Hummel, která konání této soutěže podpořila.

První místo po vyrovnaném výkonu ve všech disciplínách a úžasné ústní prezentaci obsadilo družstvo ze ZŠ TGM Třebíč (Adéla Nováková, Adam Stoklas, Monika Kopáčková), druhé místo patřilo ZŠ Týnská Třebíč (Adéla Vávrová, Pavel Vodínský, Terezie Březková) a třetí místo pak vybojovali velmi těsným půlbodovým náskokem zástupci naší školy (Adéla Hanzlová, Jakub Tomek, Adam Studený).

Děkujeme ještě jednou i ostatním účastníkům ze ZŠ Hrotovice, ZŠ a MŠ Vladislav a dalšímu družstvu ze ZŠ TGM Třebíč a naší školy za jejich účast a pěkné soutěžní výkony.


Přidáno 28. 3. 2018, autor: ZŠ Husova

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt
Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou  
  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

Ostatní

Dnes je neděle 20. 9. 2020

Svátek má Oleg