Vídeň 2018

Nebe bez mráčku vítalo účastníky zájezdu do Vídně v pátek 4. května. Před školou proběhla nezbytná kontrola cestovních dokladů a už jsme se mohli vyrazit do Moravských Budějovic vyzvednout průvodce.
Vídeň 2018

Naše jízda vedla přes nezbytnou zastávku na Hatích do rakouské metropole. Vídeň nás „uvítala“ nečekaně studeným větrem. První zastávkou se stal Hundertwasserhaus – originální dílo architekta s českými předky Friedensreicha Hundertwassera (neboli „Stovody“). Po krátkém přesunu autobusem jsme se vydali na procházku historickým centrem Vídně. Během vyzvánění poledne nás skropilo několik dešťových kapek a někteří malověrní si stěžovali, kde jsou ty slibované skoro letní teploty.

Odpoledne nás čekalo Přírodovědné muzeum, které „hlídá“ Marie Terezie v nadživotní velikosti.

Poslední, ale všemi asi nejvíce očekávanou zastávkou byl vídeňský zábavní park Prátr. Trochu jsme se obávali front, ale přestože byl pátek a konečně pořádně vysvitlo slunce, návštěvníků v Prátru zase až tak moc nebylo. Hodina a čtvrt adrenalinu, žaludků v krku a srdcí naopak v kalhotách utekla jako voda. Pak už jen poslední pohledy z autobusu do ulic Vídně - a vyrážíme zpět k domovu.

Fotogalerie


Přidáno 7. 5. 2018, autor: ZŠ Husova

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt
Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou  
  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

Ostatní

Dnes je čtvrtek 24. 9. 2020

Svátek má Jaromír