Aktuální informace pro rodiče (od 14. 10. 2020)

Informace pro rodiče o provozu ZŠ Náměšť nad Oslavou, Husova 579 s ohledem na vydání krizových opatření vlády vzhledem ke covid-19
Aktuální informace pro rodiče (od 14. 10. 2020)

 

Distanční výuka všech ročníků

Nařízením vlády se od středy 14. 10 do neděle 1. 11. uzavírá provoz základních škol a všechny děti přechází na distanční výuku. Distanční vzdělávání je pro všechny žáky povinné. Je nutné dodržovat termíny odevzdávání. Splnění úkolů bude součástí hodnocení žáků.

Ve dnech 26. 10. - 30. 10. 2020 budou podzimní prázdniny. V tyto dny distanční výuka neprobíhá.

Všechny úkoly budou dětem zadávány přes Školu online (ve většině případů na celý týden, u menších dětí denně). Budeme se snažit, stejně jako na jaře, najít způsob výuky, který odpovídá věku a schopnostem žáka. Rodiče prosíme o pomoc, dohled a spolupráci.

 

Informace ke stravování

Školní jídelna Scolarest od 14. 10. 2020 zajistí po dobu distančního vzdělávání stravování pro zaměstnance školy a žáky školy. Vařit se bude pouze jedno jídlo. Cena oběda je dotována státem jako v době prezenční výuky.

Výdej je možný do jídlonosičů nebo lze zakoupit jednorázový obal.

Výdej obědů bude probíhat od 11.00 – do 12.00 hod přes výdejní okénko z ulice.

Podmínkou pro vyzvednutí oběda je dostatečný kredit na kontě, čip nebo čipová karta. Oběd je nutné si předem objednat (přes webové stránky www.mujscolarest.cz nebo u pokladní osobně den předem do 12.00 hod).

Případné dotazy (popř. doobjednání obědů) u vedoucí školní restaurace paní Jarošové – tel. 731 438 260.

 

Krizové opatření vlády

V souladu s usnesením vlády o přijetí krizového opatření k zajištění nezbytné péče o děti ve věku od 3 do 10 let a ve spolupráci s městy ORP byly určeny školy a školská zařízení, která budou péči zajišťovat. Smyslem opatření je zabezpečit nezbytnou péči pouze o děti zaměstnanců klíčových složek pro zabezpečení zdravotní péče a bezpečnosti na našem území:

− obecní policie;

− poskytovatelů zdravotních služeb a orgánů ochrany veřejného zdraví;

− příslušníci ozbrojených sil;

− zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách;

− sociální pracovníci zařazení k výkonu sociální práce na krajských a obecních úřadech podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách;

− sociální pracovníci a další odborní pracovníci vykonávající činnosti podle zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí;

− zaměstnanci určené školy nebo školského zařízení.

V určených školách bude zajištěna péče včetně stravování dětem ve skupinách do počtu 30 dětí.

Mezi určené školy patří také ZŠ Náměšť nad Oslavou, Husova 579. V případě potřeby se informujte u vedení školy - Mgr. Věra Špačková, 723574614. Přihlášku k poskytování péče (v příloze) musí potvrdit zaměstnavatel. Následně přihlášku zaměstnavatel doručí do školy (elektronicky info@zshusova.cz, popř. rodič osobně). Škola po obdržení přihlášek kontaktuje rodiče a dohodne podrobnosti nástupu a provozu.

 

ÚŘEDNÍ HODINY PRO VEŘEJNOST PONDĚLÍ A PÁTEK 8.00 – 12.00 HODIN.

Verze pro tisk

Přihláška k poskytování péče

 


Přidáno 13. 10. 2020, autor: ZŠ Husova

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je středa 24. 7. 2024

Svátek má Kristýna