Beseda o výzkumu a přírodě v Africe

Dne 8.11. 2023 se třídy 3.A,B vydaly do sokolovny na besedu, kterou pořádal ÚSTAV BIOLOGIE OBRATLOVCŮ AKADEMIE VĚD ČR, detašované pracoviště Studenec.

Data, která pracovníci výzkumu získávají terénním pozorováním, laboratorními analýzami a cílenými experimenty, jsou využívána zejména k hledání odpovědí na důležité otázky ekologické a evoluční biologie na úrovni populací. Výzkumné aktivity mají převážně charakter základního výzkumu s možnými aplikacemi v biomedicíně, ochraně druhů i celých ekosystémů a epidemiologii nově se objevujících zoonóz.

Celým programem nás provázel prof. Mgr. et Mgr.Josef Bryja, Ph.D., který poutavým povídáním děti seznámil s prací výzkumných pracovníků v terénu, zejména s poznatky z Afriky, ale také neúnavně odpovídal na otázky, kterými jej děti se zájmem zaplavovaly, zároveň jsme si mohli prohlédnout i výstavu fotografií a plakátů s živočichy.

Akce byla velmi zajímavá a poučná.

Při zpáteční cestě jsme využili i toho, že jsme se přiblížili od naší školy více k centru našeho města a v rámci projektové výuky spojili svoji cestu s návštěvou místního hřbitova, abychom si v těchto dnech připomněli i tradici vzpomínky na naše zemřelé. Každá třída tak symbolicky zapálila svíci a do školy jsme odcházeli všichni obohaceni a spokojeni z hezky prožitého dopoledne.


Zobrazení: Alba | Podle data

Beseda o výzkumu a přírodě v Africe


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je středa 24. 7. 2024

Svátek má Kristýna