Den otevřených dveří

V sobotu 26. 3. 2022 proběhl na ZŠ Husova Den otevřených dveří při příležitosti 60. výročí založení školy.

V průběhu odpoledne se mohli rodiče našich stávajících i budoucích žáků přesvědčit o tom, že naše škola nabízí podnětné, bezpečné a tvořivé prostředí.

Velký zájem návštěvníku vzbudila retro učebna, kde si mohli nejen prohlédnout staré fotografie i vybavení dřívějších tříd, ale také se vyfotit v lavicích z minulého století.

Malí předškoláci si mohli vyzkoušet zápis do první třídy nanečisto, jejich rodiče se mohli zúčastnit besedy s paní ředitelkou.

Angličtina na naší škole má nezastupitelné místo. Prvotním cílem je vybudovat kladný vztah a touhu zdokonalovat se v jazyce, vidět v něm klíč k poznávání nových zemí, kultur a v neposlední řadě mít otevřené brány k různým povoláním. Návštěvníci se seznámili s online aplikacemi a dalšími interaktivními možnostmi výuky.

Informatika a robotika byla zastoupena prezentací 3D tiskáren, programování představili Ozobotíci s širokou škálou možností využití.

Na přírodovědném stanovišti si děti mohly prohlédnout zajímavé exponáty z rostlinné i živočišné říše.

Velkou atrakcí byly pokusy zaměřené na elektřinu a magnetismus. Děti si vyzkoušely zapojit elektrický obvod a s magnetem lovit železné předměty (magnet fishing).

Matematika je všude kolem nás. O tom, že nemusí být strašákem ale zábavou, se přesvědčili rodiče i dětmi na dalším zajímavém zastavení. Vyzkoušeli si luštit hlavolamy, hrát deskové a karetní hry zaměřené především na logické uvažování.

V tělocvičně bylo stanoviště zaměřené na všeobecnou pohybovou přípravu a gymnastiku. Děti si mohly vyzkoušet rozmanité sportovní nářadí a náčiní. Pestrý program celého odpoledne doplňovala tvořivá dílnička, ve které si děti mohly vyzkoušet výtvarnou techniku enkaustiku. V žákovské kuchyňce bylo připravené drobné občerstvení.

Proběhla i dražba jarních dekorací, jejíž výtěžek bude použit na pořízení nových prvků na školní hřiště a zahradu.

Úsměvy na tváři, spokojenost a pohoda, která panovala po celý Den otevřených dveří u všech zúčastněných, je dobrým signálem, že naše škola umí nabídnout kreativní výuku propojenou s moderními technologiemi.

Ozobot video

 

 

 


Zobrazení: Alba | Podle data

DOD


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je úterý 16. 7. 2024

Svátek má Luboš