Krajské kolo dětské sólové recitace

V úterý 25. dubna 2023 se v Třebíči konalo krajské kolo dětské sólové recitace. Záštitu nad touto akcí převzala paní senátorka Hana Žáková, která věnovala i ceny pro vítěze.

Soutěžící byli rozděleni do čtyř věkových kategorií. Do krajského kola postoupili v každé kategorii vždy 2 nejlepší recitátoři z okresních kol jednotlivých okresů Kraje Vysočina. Okres Třebíč a také naši školu reprezentovala ve III. kategorii Nikol Zedníčková ze 6. B. Nejdříve se snažila zaujmout porotu přednesem úryvku z knihy Markéty Zinnerové Tajemství proutěného košíku. Porota ocenila její výkon postupem do užšího výběru, kde měla za úkol přednést druhý text. Pro tuto příležitost si Nikol připravila báseň Jak namalovat ptáka od Jacquese Préverta.

Nikol sklidila od poroty slova chvály a vybojovala si postup do celostátní přehlídky dětských recitátorů, která se koná od 9. do 11. června 2023 ve Svitavách.

Děkujeme Nikol za vzornou reprezentaci školy, města i okresu a přejeme ji hodně úspěchů a inspirativních zážitků na celostátní přehlídce.


Zobrazení: Alba | Podle data

Krajské kolo dětské sólové recitace


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je sobota 13. 7. 2024

Svátek má Markéta