Poznávací zájezd Paříž – Londýn 2019

Druhý červnový týden se vydalo 29 natěšených osmáků a deváťáků na dlouhou cestu, jejíž cílem bylo poznat krásy a kulturu zemí, které zatím mnozí znají jen z učebnic.

Paříž nás přivítala zamračenou oblohou a množstvím lidí různých národností, které mnohé překvapilo. Jedním z největších zážitků potom byl pohled na město z vrcholu Eiffelovy věže. Odpoledne jsme navštívili chrám Sacre Coeur a unavení se ubytovali v hotelu typu F1.

Brzy ráno jsme odpočatí vyrazili do přístavu Calais a odtud Eurotunelem na anglickou půdu. Londýn nám ukázal pověstné anglické počasí – déšť, vítr a chlad, který nás provázel po celou dobu našeho pobytu. Po prohlídce pevnosti Tower a korunovačních klenotů jsme se svezli na London Eye a užili si i krátké 4D představení se všemi efekty. Večer jsme se dočkali dlouho očekávaného ubytování v hostitelských rodinách.

Třetí den jsme se vydali do Oxfordu, prohlédnout si především místa, kde se natáčely příběhy Harryho Pottera a poté do letního sídla královské rodiny hradu Windsor. Poslední den nám počasí dovolilo delší procházku centrem Londýna – prošli jsme všechna známá náměstí, parky a ulice a pobavili jsme se v muzeu voskových figurín. Nechyběla ani jízda známým červeným dvoupatrovým autobusem double deckerem.  Dlouhá zpáteční cesta byla zpestřena plavbou na trajektu. Všichni si odvezli spoustu zážitků, fotografií a někteří si našli i nové kamarády.


Zobrazení: Alba | Podle data


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je středa 24. 7. 2024

Svátek má Kristýna