Preventivní program – Finanční gramotnost

Ve čtvrtek 1. 2. 2024 proběhl na naší škole pro žáky 8. a 9. ročníku preventivní program na téma Finanční gramotnost.

Nejednalo se ale o žádnou přednášku. Žáky čekalo edukativní představení s názvem „Vždyť je to jen pětistovka“. Divadlo bylo realizováno 5 profesionálními herci, kteří během příběhu žáky vtahovali do děje a především je do představení zapojovali, aby sami hledali řešení v situacích, do kterých se v příběhu dostane rodina, která si moc přeje odjet na dovolenou k moři.

Žáci se mohli bezprostředně seznámit s konkrétní životní situací, a to s půjčováním peněz a schopností či spíše neschopností je splácet. Měli možnost zasahovat do příběhu, nabízet vlastní řešení situace a byla jim dána možnost hovořit k danému tématu a jejich postoji k penězům.

Žákům se program líbil a velmi si ho užili.

Preventivní program byl realizován organizací Fórum pro prožitkové vzdělávání, z.ú., Praha, díky finanční podpoře Nadace České spořitelny.


Zobrazení: Alba | Podle data

Finanční gramotnost


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je úterý 23. 7. 2024

Svátek má Libor