Řeznictví a uzenářství Jan Pavlíček, kovářství Václav Chlanda

Žáci šestých ročníků vyrazili ve středu 18. 1. na exkurzi, aby poznali některá tradiční řemesla.

V místním řeznickém muzeu J. Pavlíčka jsme se seznámili s tradičními postupy při zabíjačce, zpracováním masa a výrobě uzenin. Paní Pavlíčková nám vše trpělivě vysvětlila a připravila si pro naše žáky i ochutnávku výrobků. Veliké poděkování rovněž patří panu Chlandovi. Představil nám kovářské výrobky, které se zpracovávají v jejich rodinné firmě. Žáci si mohli rovněž vyzkoušet ručně okovat materiál a vyrobit si například skobu, či hřebík. Moc děkujeme místním podnikatelům za jejich čas. Exkurze se našim žákům moc líbila.


Zobrazení: Alba | Podle data

Exkurze 6. ročníků


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je úterý 23. 7. 2024

Svátek má Libor