S programem Erasmus+ ve Švédsku

V květnu nastal konečně týden, na který se těšilo 15 žáků sedmého – devátého ročníku od začátku školního roku.

Díky programu Erasmus+ měli možnost vycestovat do Švédska na ostrov Öland, kde poznávali nejen krásy této země, ale především navštívili základní školu a měli tak možnost ověřit si, že jejich úroveň angličtiny obstojí i v běžném životě.

Společně se žáky z Thorslunda Skola sportovali, povídali si o svých zemích, porovnávali prostory obou škol a během aktivit zcela přirozeně rozvíjeli schopnost komunikovat v angličtině. Zjistili, že obě země spojuje hudba – písničky od skupiny ABBA jsme si společně zazpívali, a sport – hlavně hokej. Hodně zábavy jsme si užili i při nácviku společného tance „Frog Dance.“ Díky moderním technologiím nově navázaná kamarádství stále pokračují, což je jedním z cílů programu Erasmus+  -propojovat obyvatele zemí EU.

Protože nám počasí nebývale přálo, měli jsme možnost užít si krásnou přírodu, nakrmit a pohladit si losy, vystoupat na maják a z něho pozorovat tuleně, vyzkoušet teplotu Baltského moře a obdivovat západy slunce rovnou z kempu, který ležel na pobřeží. Týden utekl jako voda, domů jsme si odvezli spoustu zážitků:

 • Ve škole to bylo strašně super, seznámili jsme se s novými lidmi a našli si nové kamarády, se kterými jsme pořád v kontaktu.
 • Losí farma byla super.
 • Zjistila jsem, že není ostuda mluvit anglicky i když nejsme dokonalí.
 • Poznala jsem novou kulturu, zajímavé a zábavné aktivity ve škole.
 • Ve škole se mi líbily zábavné aktivity venku, měla jsem možnost více komunikovat anglicky.
 • Poznali jsme, jak to chodí v jiné škole a dozvěděli se od nových kamarádů hodně informací o Švédsku
 • Erasmus bych doporučil i ostatním, byl to nejlepší týden v mém životě.

Zobrazení: Alba | Podle data

S programem Erasmus+ ve Švédsku


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

 • tel. škola 568 620 409
 • tel. jídelna 731 438 260
 • e-mail info@zshusova.cz
 • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je středa 17. 7. 2024

Svátek má Martina