STÍNOVÁNÍ (JOB-SHADOWING) V NĚMECKU

Na přelomu dubna a května jsem vycestovala v rámci programu ERASMUS+ na zkušenou do Německa.

Vyrazila jsem pozemní veřejnou dopravou směr Bad Harzburg. Toto malé lázeňské městečko se nachází na severním okraji chráněné krajinné oblasti Harz v Dolním Sasku.
Hostitelskou školou se pro mě stalo Werner von Siemen-Gymnasium. Tamější skvělá koordinátorka naplánovala širokou škálu aktivit, kterých jsem se mohla zúčastnit: jednalo se např. o výuku němčiny, angličtiny, ale i třeba dějepisu v nižších ročnících, výuku němčiny jako nemateřského jazyka, tzv. klauzury (velké ústní zkoušky z angličtiny v 6. ročníku) či odpolední dobrovolné doučování právě němčiny. V 5. třídě jsem měla možnost vidět tzv. Schnupperunterricht – ukázkové hodiny druhého cizího jazyka, který si žáci povinně volí od 6.třídy – zde si vybírají mezi francouzštinou a latinou. Zajímavé a podnětné pro mě byly diskuze s vyučujícími i hovory se žáky přímo ve výuce. Odpolední čas jsem využívala pro poznávání nádherné přírody v okolí i vzdálenějších historických měst.


Zobrazení: Alba | Podle data

STÍNOVÁNÍ (JOB-SHADOWING) V NĚMECKU


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je sobota 13. 7. 2024

Svátek má Markéta