ABECEDA PENĚZ

Předposlední březnový pátek se žáci 2.A a 2.B zúčastnili krásného programu, který byl zaměřený na finanční gramotnost.
ABECEDA PENĚZ

Do školy nám přijeli zástupci České spořitelny až z pražské pobočky a dětem představili na různých příkladech a aktivitách, jak to je s penězi v běžném životě, jak s financemi nakládat, hospodařit, jak si lidé můžou naspořit a zhodnotit peníze, kolik musí i rodiče žáků například našetřit, aby dětem mohli zaplatit běžné výdaje denní potřeby, ale třeba i další zábavné akce včetně dovolené.

Nakonec děti obdržely pokladničku s drobnými mincemi a mohly se samy rozhodnout, zda si peníze schovají a ušetří si je, či si na místě můžou něco zakoupit.  Byli žáci, kteří si vše ušetřili, byli i ti, kteří polovinu obdržených peněz utratili a zbytek ušetřili, ale objevila se i menšina dětí, která utratila úplně vše a tudíž si domů neodnesla žádný finanční obnos.

Program se všem moc líbil a už se těšíme na další pokračování v dalším ročníku.

Přidáno 5. 4. 2023, autor: ZŠ Husova

Dnes je pátek 26. 4. 2024