Čtvrťácké nahlédnutí do expozic Technického muzea Brno

V rámci projektu Inkluze v praxi navštívili žáci 4. A a 4. B muzejní uličku řemesel jako byli hodinář, koloniál s pražírnou kávy, hospoda či část pavlačového brněnského domu.

Přenesli jsme se do vánoční atmosféry na počátek 20. století, sledovali, jaké zvyky a tradice dodržovali naši předkové, že cukroví se kořenilo pepřem (odtud perníky) i česnekem. Dozvěděli jsme se příběh o vzniku stromů republiky, u kterých se běžně scházíme na začátku Adventu. Ve vánoční dílničce si žáci vyrobili jednoduchou ozdobu tehdejšího stromečku- panáčka ze šišky. Součástí návštěvy byla i prohlídka expozic muzea a experimentální technické herny. Rádi bychom se někdy vrátili.


Zobrazení: Alba | Podle data


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je úterý 16. 7. 2024

Svátek má Luboš