Projektový den 5.A – Bezpečně, ohleduplně a šetrně do školy

Ve středu 27. 9. 2023 ve třídě 5.A proběhl projektový den na téma Bezpečně, ohleduplně a šetrně do školy. Cílem bylo seznámit se zásadami bezpečnosti v dopravě a zjistit, jak moc zatěžuje doprava ovzduší v okolí naší školy.

Základním kamenem bylo spočítat dopravní prostředky na hlavním tahu z Brna do Jihlavy, konkrétně na silnici I/23 u kruhového objezdu směrem na Třebíč v čase 9:00 až 9:30. Žáci počítali různé druhy dopravních prostředků (osobní auta, kamiony, zemědělskou a stavební techniku, vlaky, autobusy, motorky a kola). Následně jsme zpracovávali získané informace a tvořili myšlenkovou mapu. Řekli jsme si důležité věci o bezpečnosti v provozu a z kurzu od MUDr. Marka Dvořáka jsme se dozvěděli, jak podat první pomoc.

Žáci svědomitě sčítali dopravní prostředky a skvěle pracovali se získanými informacemi. Musím také pochválit jejich znalosti ohledně dopravy a bezpečnosti.

Děkuji za jejich skvěle odvedenou práci.


Zobrazení: Alba | Podle data

Projektový den 5.A


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je středa 24. 7. 2024

Svátek má Kristýna