Školní výlet do Prahy

V červnu naši páťáci vyrazili na dvoudenní školní výlet do Prahy.

Cíl byl jasný. Navštívit nejznámější památky, svézt se metrem, lanovkou na Petřín a hlavně, zahrát si hru na Pražském hradě.  Cesta do Prahy vlakem byla rychlá a pohodlná. Z hlavního nádraží jsme šli procházkou na Václavské náměstí, odtud tramvají ke stanici lanovky na Petřín a parkem k Pražskému hradu. Tam nás čekala interaktivní hra pro celou třídu. Děti se rozdělily do skupin a na hodinu se z nich stali řemeslníci, vojáci, sloužící, kteří plnili úkoly tak, aby pomohli svému králi. V expozici výstavy o historii hradu byly umístěny úkoly a žáci museli hledat, doplňovat, zkoumat mezi exponáty. Radost byla veliká. Katedrála nás překvapila velikostí, staré zámecké schody svojí délkou. A potom metrem hurá na ubytování. Děti se těšily na pizzu a na druhý den, kdy nás čekala Zlatá ulička, Karlův most, Staroměstské náměstí a Palladium, kde jsme si dali vynikající oběd. Domů jsme dojeli unavení, ale spokojení, protože se výlet vydařil. 


Zobrazení: Alba | Podle data

Školní výlet do Prahy


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je středa 24. 7. 2024

Svátek má Kristýna