REPUBLIKOVÉ FINÁLE V ATLETICKÉM ČTYŘBOJI

V neděli 19. června se konalo na atletickém stadionu TJ Spartak Třebíč republikové finále v atletickém čtyřboji.

Soutěž pod hlavičkou České asociace sportu pro všechny (ČASPV) má již svoji tradici a je takovou odměnou za celoroční píli. Do letošního finále se za kraj Vysočina probojovali zástupci z Náměště nad Oslavou, Hrotovic, Moravských Budějovic, Valče, Chotěboře, Křižanova a Ždírce nad Doubravou. Předpověď počasí slibovala horký letní den. Po rozřazení do družstev proběhl slavnostní nástup, při kterém nechyběla státní hymna. Poté se sportovci rozešli na jednotlivá stanoviště a začaly boje o medaile. Soutěžilo se v tradičních disciplínách – sprintu, skoku dalekém, hodu a běhu na střední trať. Závodníci Vysočiny byli v trikách s barvami kraje rozpoznat už na dálku, a to nám usnadnilo orientaci při fandění. Podpora ze strany doprovodů byla veliká a vyburcovala naše závodníky ke krásným výkonům. Výsledkem bylo 7 medailí pro kraj Vysočina, z toho se o dvě medaile postarali žáci ZŠ Husova. Zlatou medaili si vybojovali Oliver Kuna v kategorii mladší žáci I. a Jakub Janda v kategorii starší žáci III. Kousek od medaile byli Marek Šuler a Martin Hošťálek, kteří obsadili tak trochu smolné 4. místo. Na krásném 5. místě skončila Jana Kryštofová. V první polovině startovního pole se umístil také Filip Kopuletý, který obsadil 12. místo. Do republikového finále se probojovalo ještě 9 žáků naší školy, kteří se snažili podat maximální výkon. Jsou to Victorie Sochorová, Elen Běhalová, Nikol Zedníčková, Sára Svobodová, Eliška Mayerová, Eliška Brymová, Matyáš Tomek, Matyáš Chmelíček, Michal Strážnický a Tomáš Kamas.

Všem závodníkům patří velká gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci naší školy, našeho města a celého kraje Vysočina.

 

 

 


Zobrazení: Alba | Podle data

RF V ATLETICKÉM ČTYBOJI


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je úterý 23. 7. 2024

Svátek má Libor