Výměnný pobyt Medzilaborce 2023

Po několikaleté pauze jsme navázali na tradici výměnných pobytů žáků základních škol z Náměště nad Oslavou a slovenského města Medzilaborce.

Cestou jsme využili jednu z přestávek k návštěvě podhorské vesnice Vlkolínec, která je zapsána na Seznam světového dědictví Unesco. Oblast severovýchodního Slovenska je nesmazatelně spjata s historií bojů během druhé světové války. Je to spíše chudší oblast, která řeší i své sociální potíže. Přesto má co nabídnout, zmínit lze Muzeum moderního umění Andyho Warhola, které ovšem právě prochází rekonstrukcí. Čtyři květnové dny 23.-26. 5. strávili naši žáci z 6. a 7. ročníku poznáváním slovenské krajiny, historie a kultury. Hostitelé si pro nás připravili bohatý program: muzeum, skanzen, plavbu lodí, žákovský Majáles, prohlídku školy a další. Pro žáky bylo největší výzvou strávit několik dní s dosud neznámým člověkem. Při odjezdu jsme viděli to, co dokazují i přiložené reakce a postřehy. Můžeme s klidem říci, že se dětem podařilo navázat velmi intenzivní vztahy a poznat část Slovenska s jejími krásami. Toto vše bylo možné díky podpoře zřizovatele – Města Náměště nad Oslavou, za což mu moc děkujeme.

 

Majáles byl nejlepší ze všeho.......Pobyt se nám moc líbil, ale mohli jsme tam být déle.

Sára a Andrea (obě 6.B)

 

Šla jsem se se všemi rozloučit. Polovina lidí tam brečela, přiznám se, že i já. Po všech se strašně moc stýská. ...Už teď se nemůžu dočkat, až se zase uvidíme. Strašně jsem si to užila. Ema (7.B)

 

Bylo to skvělý.

Denisa (7.B)

 

Medzilaborce

  1. den

23. května se dobrovolníci z 6. a 7. tříd naší základní školy vydali na výměnný pobyt na Slovensko do Medzilaborců. V úterý jsme vyrazili v šest hodin ráno na dlouhou cestu autobusem. Dorazili jsme o půl šesté večer. Po příjezdu jsme šli na večeři a pak se rozdělili do hostitelských rodin.

  1. den

Druhý den jsme s našimi novými kamarády šli na dvě hodiny do školy. Pak jsme se vydali do pravoslavného chrámu. Pak následoval oběd na ZŠ Duchnovičova. Po obědě jsme jeli lodí po přehradě Vel´ká Domaša.

  1. den

Třetí den jsme se hned ráno jeli podívat do skanzenu a do vojenského muzea. Pak jsme jeli na oběd, potom nás čekal vláček, kterým jsme se jeli podívat do Kalinova. Po návratu jsme se mohli jít koupat do bazénu. V 18:00 jsme měli sraz na ZŠ Komenského, kde se konal Majáles, který byl zakončením našeho pobytu.

  1. den

Čtvrtý den jsme si jen zabalili věci, rozloučili se a jeli domů. Výlet jsme si moc užili a zjistili jsme, že máme dobrou školu i jídla.

Eliška (6.A) a Nikol (6.B)

 

 

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Medzilaborce 2023


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je úterý 16. 7. 2024

Svátek má Luboš