Exkurze do Prahy

Ve čtvrtek 23. 5. a v pátek 24. 5. jeli žáci pátého ročníku na dvoudenní exkurzi do Prahy.

Vyjeli jsme už v sedm hodin ráno, protože jsme nechtěli strávit celé dopoledne na dálnici. Celou cestu nás provázel déšť, ale nám to nevadilo. V Praze na nás čekala Gastro-expozice v zemědělském muzeu. Strávili jsme krásné dvě hodiny v muzeu plném interaktivních ukázek a exponátů. Děti si vyzkoušely, jak se markuje v pokladně, jak prostřít stůl. Prověřily své čichové buňky u voňavých hádanek a pohmatu poznávaly potraviny schované v sáčcích.

     Největší radost dětem ale udělala výstava, jak žili naši předci. Děti si mohly zblízka prohlédnout spoustu domácích zvířat (samozřejmě modelů), různá pracovní náčiní sloužících k domácím pracím i práci na poli. Dále zde byly k vidění miniaturní modely vesnic pravěku, středověku a nedávné minulosti. V lesní expozici si děti prohlédly trofeje a zbraně ochránců lesa.
     Když jsme vyšli před muzeum, svítilo už sluníčko. Čekala nás cesta na Václavské náměstí a oběd. Na ten jsme se všichni těšili úplně nejvíc. Rozdělili jsme se do skupin, a vyrazili. Někdo do KFC, někdo do Mc Donaldu. Spokojení a hlavně dosyta najezení jsme se sešli pod sochou sv. Václava a společně vyrazili pěšky na Staroměstské náměstí. Zde si děti opět po skupinkách prohlédly celé náměstí. Bylo co prohlížet a také co fotit. Když jsme se sešli a bylo to opět na minutu přesně, pokračovali jsme v cestě na Karlův most. I ten si děti prohlédly ve skupinkách. Děti si vedly skvěle. Bylo vidět, že během dne využily znalosti a dovednosti všech kompetencí, které ve škole získávají. Cesta k autobusu byla docela krátká. Všichni jsme se těšili na večeři na ubytování.
     Bydleli jsme v penzionu Akát, na pražském Smíchově. Děti měly k dispozici čtyř až šesti lůžkové pokoje s televizí i wi-fi připojením. Večerní idyla u hokejového zápasu byla dokonalá.
     Ráno nás čekala skvělá snídaně, kterou děti zvládly jako profesionálové. V klidu a velmi ukázněně se chovaly nejen u bufetového pultu, ale i u stolu. Paní, která se o nás starala, děti velmi chválila. Po snídani jsme opět nasedli do autobusu a vydali jsme se k Národnímu muzeu, kde byla poslední prohlídka. Děti byly nadšené.
     Cesta domů proběhla rychle a bez problémů. Do Náměště jsme dojeli kolem půl třetí.

Přestože byl dvoudenní pobyt náročný pro děti i učitele, pro děti znamenal velkou zkušenost. Vyzkoušely si v praxi komunikační schopnosti, prohloubily dovednosti v oblasti rozhodování a řešení problémů a také v oblasti sociálních vztahů. 
     Praha je naše hlavní město a právě o něm se děti učí ve škole. Spojili jsme tedy teorii s praxí a probírané pamětihodnosti shlédli v reálném čase.

 


Zobrazení: Alba | Podle data


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je středa 17. 7. 2024

Svátek má Martina