Na zkušenou ve školách v Irsku

V rámci programu Erasmus+ jsem měla možnost poznat 3 různé školy v Irsku.

Vzdělávací systém v této zemi se od českého značně liší. Děti začínají se školní docházkou již v pěti letech. Vyučování začíná později, většinou mezi 8:30 – 9:00, ale také později končí, děti jsou tak ve škole do 15:00 – 15:30. Kromě státních a soukromých škol zde najdeme i církevní školy, které jsou čistě dívčí nebo chlapecké. Povinností je nosit školní uniformu, nechybí také žákovská knížka, která však spíše připomíná pořádnou knihu. Všechny děti se povinně učí irsky, ač tímto původním jazykem již běžně doma nemluví.

Irsko je země s krásnou přírodou, ne nadarmo je nazývána smaragdovým ostrovem, počasí se mění každou chvíli, často fouká vítr. Irové jsou na svůj původ, zemi a tradice náležitě hrdí, většinou jsou velmi srdeční a komunikativní.

Erasmus+ je skvělou příležitostí k rozšíření profesionálních dovedností a načerpání nové inspirace, je také zajímavé vidět práci zahraničních kolegů, prodiskutovat s nimi co kde funguje a s jakými výzvami se potýkají.


Zobrazení: Alba | Podle data

Dublin


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je sobota 13. 7. 2024

Svátek má Markéta