Týden na Islandu díky programu Erasmus+

Structured Educational Visit to Schools & Training Seminars in Iceland from 3rd to 9th March 2024.

Druhý týden v březnu jsem měl díky kurzu od organizace English Matters možnost navštívit Island. Hlavní náplní kurzu byla návštěva škol v Reykjavíku či jeho blízkém okolí, které byly vybrány dle zaměření každého účastníka. Součástí kurzu byly ale také dvě celodenní exkurze za krásami Islandu, vodopády, termálními prameny, gejsíry. U všech základních škol, které jsem navštívil, vnímám velmi kladně pozitivní klima ve školách, respekt k odlišnostem, zdravý životní styl či velkou podporu škol i státu ke zvládnutí ručních prací žáků. Největší výzvou současného islandského školství je však zvládnutí otevřené migrační politiky státu. Tato zkušenost byla pro mě velmi obohacující.

Petr Voneš

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Island


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je sobota 13. 7. 2024

Svátek má Markéta