Hry bez hranic

Ve středu 10.10 se žáci pátého ročníku zúčastnili akce Hry bez hranic, které si pro naši školu připravili zaměstnanci Domova bez zámku

Cílem akce bylo žákům přiblížit život s handicapem a ukázat, že i lidé, kteří žijí s určitým zdravotním omezením, mohou sportovat a bavit se jako ostatní. Žáci si vyzkoušeli jízdu a slalom na invalidním vozíku, jednoduché znakování, čichem museli poznat koření a dobroty z kuchyně. Vyzkoušeli si jaké je pohybovat se se slepeckou holí. S chutí si vyzkoušeli hru na držení stability a také přiřazování slov k obrázkům, které prověřilo jejich rychlost a orientaci. Jejich výkony pracovnice Domova bez zámku ocenily drobnými sladkými odměnami a hlavně sadou ručně vyráběných medailí. Na závěr akce se žáci zúčastnili besedy s pracovnicemi i klientem zařízení. Dostali mnoho zajímavých informací, které zcela jistě pomohly dětem k lepšímu pochopení lidí, kteří žijí s jakýmkoliv zdravotním omezením.

 


Zobrazení: Alba | Podle data


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je sobota 13. 7. 2024

Svátek má Markéta