Svatý Martin v 1. A a 1. B

Na svatého Martina kouřívá se z komína. Znáte taky nějakou pranostiku vztahující se k tomuto dni?

Na naší škole se sice z komína v pátek 11. 11. nekouřilo, zato se kouřilo z hlav našich prvňáků, kteří zahájili den počítáním příkladů ukrytých v lucerničkách. Aby je mohli spočítat, museli si donést baterky a pořádně si na matematické záludnosti posvítit. I zbytek dne se v obou třídách nesl v duchu svatého Martina, přečetli jsme si legendu, povídali jsme si o svatomartinských tradicích, dozvěděli jsme se, proč se v tento den peče husa a jednu takovou jsme si s dětmi z 1. A v pracovních činnostech vyrobili. V 1. B zase vyráběli svatému Martinovi koně, aby měl na čem přijet. Bohužel se však asi někde zatoulali, neboť ani letos svatý Martin na bílém koni nepřijel. Tak snad za rok, uvidíme.


Zobrazení: Alba | Podle data

Svatý Martin v 1. A a 1. B


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je úterý 23. 7. 2024

Svátek má Libor