Ferda v přírodě

V prvním říjnovém týdnu se žáci druhých tříd vydali do krásné přírody v okolí zříceniny hradu Mitrov, kde byli ubytovaní v Lesním penzionu Podmitrov u říčky Bobrůvka v rámci školy v přírodě.

Během pěti dní si vyzkoušeli, jak se žije mravencům a co potřebují ke stavbě mraveniště, v jakých podmínkách bydlí můra a chrostík. Zjistili, co vyhovuje motýlům, a který kožíšek lesních zvířátek je plný blech. Také zkoušeli stopovat zvířátka a v rámci Detektivní kanceláře mravence Metoděje celý týden hledali místo, kde by spolu mohli bydlet všichni zmínění zástupci hmyzí říše. A víte co? Nejenže takové místo děti našly, ale také si ho vyrobily. A vyrobily si toho mnohem víc – chrostíky s domečkem a pestrobarevné motýly. Také zkoušely zkoumat mrtvé dřevo, hodnotit ho a lovit drobné vodní živočichy.

Děti byly velice statečné, protože vydržely od 4. do 8. října bez rodičů. Napsaly a poslaly spoustu pohlednic a dopisů a odnesly si mnoho užitečných informací.

Velké díky patří paní Petře a Veronice z organizace Lipka za skvěle připravený program pro děti.


Zobrazení: Alba | Podle data

Ferda v přírodě


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je středa 17. 7. 2024

Svátek má Martina