BRANNÝ DEN 1. STUPNĚ

Dne 24. 6. 2021 proběhl na naší škole branný den 1. stupně ZŠ pod názvem „Škola čar a kouzel Husovka“.

Akce byla inspirována pohádkovým románem od J.K.Rowlingové – Harry Potter.

Ráno v 8 hodin zazněla na školním hřišti známá úvodní píseň z filmu Harry Potter a kámen mudrců. Po krátké úvodní řeči profesorky Potůčkové se jednotlivé třídy vydaly na kouzelná stanoviště, která musela být kvůli nepřízni počasí překouzlena kolem školního pozemku a kolem rybníku Rathan.

Prvním stanovištěm byla hodina lektvarů s profesorem Seiferem, kde děti připravovaly pod jeho bedlivým dohledem kouzelný lektvar. Na druhém stanovišti měly děti za úkol střílet do zakázaných kleteb pod vedením profesorky Rybnikářové a jejího armádního ochránce. Třetí stanoviště patřilo tréninku Famfrpálu s madame Komárkovou. Děti se rozdělily na „střelce“ (nahrávají si balón a střílí do obruče), „odrážeče“ (odráží dotěrné potlouky) a „chytače“ (chytají zlatonku). Také si žáci v rámci tréninku vyzkoušeli „let na koštěti“. Na čtvrtém stanovišti byla hodina péče o kouzelné tvory s paní profesorkou Horkou - žáci poznávali kouzelná i česká zvířata. Na pátém stanovišti čekala na žáky profesorka Krčálová s hodinou magických formulí, kde se děti musely rychle naučit říkanku (zaklínadlo). Na šestém stanovišti byla připravena profesorka Hlavizňová s hodinou bylinkářství, kde žáci pojmenovávali kouzelné a české rostliny. Sedmé stanoviště bylo věnováno věštění z čísel - profesor Janata měl pro děti připravené matematické příklady. Osmé stanoviště bylo ve znamení přeměňování. Vybraní dva žáci se museli za pomocí ostatních (pod dohledem profesorky Odrazilové), přeměnit ve zvířátko. Na devátém stanovišti si pak žáci potrápili hlavičky s astronomií u zastupující profesorky madame Kucharové – porovnávali planety Sluneční soustavy.

Za každý splněný úkol dostaly děti pár písmen, ze kterých na konci sestavily název „ZRCADLO Z ERISEDU“. To byl také poslední úkol kouzelné cesty – rozluštit tajemný nápis nad zrcadlem a získat kámen mudrců a sladkou odměnu.

Děkujeme všem zúčastněným a také těm, kteří nám s přípravou kouzelného dne pomohli!


Zobrazení: Alba | Podle data

BRANNÝ DEN 1. STUPNĚ


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je úterý 23. 7. 2024

Svátek má Libor