Exkurze 8. ročníků do Památníku Lidice a Prahy

Ve dnech 4.-5.11.2019 se v rámci grantu Pokusné ověřování paměťových institucí uskutečnila exkurze 8. ročníků do Památníku Lidice a Prahy.

V Lidicích jsme absolvovali výukový program Lidice – kronika jedné vesnice, jehož součástí bylo promítání videa a vzpomínky přeživších. Velmi zajímavá byla prohlídka pietního místa a interaktivního muzea s dobovými fotografiemi. V Praze jsme navštívili Zemědělské muzeum, kde jsme v rámci vzdělávacího programu „Od oštěpu k civilizaci“ prožili příběh lidské civilizace od prvního zasazení zrníčka po nejmodernější technologie. Prostřednictvím různých úkolů, aktivit a prezentací se žáci seznámili s důležitými milníky ve vývoji zemědělství a civilizace. Zajímavé byly také expozice Rybářství, Zemědělství, Myslivost a Voda v krajině.


Zobrazení: Alba | Podle data


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je středa 24. 7. 2024

Svátek má Kristýna