Beseda se spisovatelkou Michaelou Fišarovou

V úterý 16. dubna proběhla na naší škole beseda žáků se spisovatelkou Michaelou Fišarovou.

Sedmáky a šesťáky čekalo povídání o knize NIKOLINA CESTA, která získala prestižní ocenění - Zlatou stuhu. Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Toto ocenění s dlouholetou tradicí představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu.

Představení knihy proběhlo střídáním autorského čtení s dramatickým přednesem v podání herce a moderátora Miroslava Reila, bylo tedy svěží a poutavé nejen tématem, ale i formou.

Paní Fišarová čerpá náměty do svých knih ze skutečných příběhů dětí, které se dotýkají současných vážných problémů v naší společnosti jako jsou domácí násilí, šikana ve škole, útěky z domova a neshody v rodině. Neprobíhala tedy pouze beseda o knize, ale spíše o těchto tématech. Bylo vidět, že žáky tato témata oslovují a bezprostředně reagovali na otázky autorky a aktivně se účastnili otevřené diskuse.

Na závěr se žáci mohli zeptat na cokoli, co je v souvislosti s povoláním spisovatelky zajímalo, koupit si knihu a nechat si do ní vepsat věnování.

 

Kamila Hruškovská


Zobrazení: Alba | Podle data

Beseda se spisovatelkou Michaelou F


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je sobota 13. 7. 2024

Svátek má Markéta