Mezinárodní spolupráce v rámci programu Erasmus+

V polovině dubna jsme na naší škole přivítali čtyři paní učitelky z Francie, které se přijely na naši školu podívat na výuku angličtiny a načerpat novou inspiraci pro svoji vlastní práci.
Mezinárodní spolupráce v rámci programu Erasmus+

Této aktivitě se říká „job shadowing“ – stínování a vznikla na základě předchozí spolupráce v rámci programu Erasmus+. Kolegyně tak mohly vidět hodinu angličtiny ve 4., 5., 6. a 8. ročníku, dále hodinu matematiky spojenou s výukou angličtiny ve 4. ročníku a hodinu prvouky s angličtinou u druháčků. V rámci sdílení příkladů dobré praxe jsme strávili jeden den na ZŠ Benešova v Třebíči, kde jsme zhlédli výuku v 1. – 3. ročníku, další den jsme zavítali na Katolické gymnázium v Třebíči, kde jsme měli možnost vidět výuku francouzštiny v primě a interaktivní hodinu zeměpisu vedenou v angličtině. Při společné diskuzi jsme navázali kontakty také s učiteli z Portugalska, kteří v té době pobývali na Katolickém gymnáziu.

 Paní učitelky se s nadšením zapojovaly do vyučovacích hodin, odpovídaly na dotazy žáků i kolegů u kulatého stolu a spolu s dětmi vyráběly v pracovních činnostech kuřátka z papíru. Oceňovaly zejména jazykovou vybavenost žáků, moderní metodiku vyučovacích hodin,  celkovou atmosféru v naší škole i krásnou výzdobu. Do Francie si odvážely množství inspirace a náměty na další možnou spolupráci.


Přidáno 5. 5. 2023, autor: ZŠ Husova

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je úterý 23. 7. 2024

Svátek má Libor