English Week 2024

V rámci šablon inovativního vzdělávání jsme se rozhodli skupinu žáků z 5. a ze 6. ročníku podpořit v jazykových dovednostech. Uspořádali jsme English Week – týden s rodilou mluvčí.

Na celý týden k nám přijela sympatická Casey z USA, kterou nám zprostředkovala agentura English Focus. Žáci měli možnost 3 hodiny denně intenzivně konverzovat na různá témata. Každý den se nesl v duchu jednoho tématu: rodina a bydlení, jídlo, sporty, zvířata, budoucnost a závěrečný kvíz. Do každého tématu byla vhodně zakomponovaná i gramatika. První den byli možná někteří lehce zaskočeni americkou angličtinou a rychlostí přirozeného projevu rodilé mluvčí, protože paní učitelky se rozhodly nenapovídat. Brzy se všichni začali zapojovat a snažili se komunikovat, z krátkých vět se stávaly delší a komunikace byla přirozenější. Lektorka chválila aktivitu i spolupráci žáků, ocenila také jejich dobrou výslovnost. Pro většinu žáků to byla první zkušenost s angličtinou mimo tradiční výuku. Po týdnu bylo znát, že se všichni více rozmluvili a naučili se spoustu nových slovíček. A co se nejvíce líbilo žákům?

 • Že jsme se museli nějak domluvit.
 • Hry ve skupinách.
 • Soutěže týmů.
 • Celý týden byl super.
 • Casey by mohla zase někdy přijet.
 • Závěrečný kvíz byl nejlepší.
 • Že jsem začal víc a víc rozumět.
 • Celý týden jsem se do školy hrozně těšila, je škoda, že to tak uteklo.
 • Týden je málo, mohlo by to být častěji.
 • Takový týden by se mohl opakovat každý rok.

Zobrazení: Alba | Podle data

English Week 2024


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

 • tel. škola 568 620 409
 • tel. jídelna 731 438 260
 • e-mail info@zshusova.cz
 • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je úterý 23. 7. 2024

Svátek má Libor