Sedmáci v Praze

Poslední týden v listopadu jsme se dočkali vytouženého výletu do Prahy, který se uskutečnil v rámci projektu Pokusné ověřování paměťových institucí.

Počasí nám přálo a dopravní situace byla také příznivá, takže jsme včas dorazili do Technického muzea, kde jsme zhlédli množství expozic a zahráli si interaktivní hru s pomocí tabletů. Paní průvodkyně nám ukázala automobil, ve kterém jezdil T.G. Masaryk i první vůz Václava Havla a dozvěděli jsme se mnoho dalších zajímavostí. Poté jsme se vydali na procházku vánočně vyzdobenou Prahou, zastavili se na Pražském hradě, navštívili jsme katedrálu Sv. Víta, prošli jsme Nerudovou ulicí kolem chrámu Sv. Mikuláše až na Karlův most. Na Staroměstském náměstí se již zdobil vánoční strom a chystaly se trhy. Prohlídku jsme zakončili cestou přes Václavské náměstí po nábřeží k Národnímu divadlu. Druhý den jsme se probudili do slunečného dne a vydali se na prohlídku do Pedagogického muzea. Zde jsme si osahali papyrus i pergamen a vyzkoušeli si psát různé druhy písma husím brkem. Všichni jsme odjížděli plní dojmů a nových zážitků.


Zobrazení: Alba | Podle data


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je úterý 16. 7. 2024

Svátek má Luboš