Vesele s cimbálem na Husovce

V pátek 10. května 2019 se konal v konferenčním sálu naší školy koncert, a to pro žáky 1. stupně a předškoláčky mateřských škol z Náměště nad Oslavou.

Zavítala k nám cimbálová muzika Réva se zajímavým a hlavně zábavným hudebním programem. Hudebníci z Moravy u nás nebyli poprvé. Část dopoledne zněl školou veselý zvuk cimbálu. Zazpívali jsme si písničky a velmi jsme se podivili, že to nemusí být pouze tzv. lidovky. Zvuk cimbálu je pro nás nezvyklý a někteří byli opravdu mile překvapeni zábavným programem, který si pro nás členové kapely připravili. Většině se program moc líbil. I děti z mateřských škol zpívaly z plných plic, když uslyšely písničku Jožin z bažin nebo populární píseň od skupiny Mirai – Když nemůžeš, tak přidej…Všichni jsme se přesvědčili o tom, že cimbálová muzika není jen přežitkem dob minulých, ale že dokáže oslovit a pobavit i mladou generaci a má stále co nabídnout. To vše v klasickém podání houslí, violy, cimbálu, kontrabasu, klarinetu nebo saxofonu. 


Zobrazení: Alba | Podle data


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je středa 24. 7. 2024

Svátek má Kristýna