Projektový den „JAN HUS“ – osobnost a doba

Čtvrtek 2. května proběhl ve znamení Mistra Jana Husa. Naše škola, přezdívaná Husovka, se stala hostitelem deseti dílen. Ty se v rámci projektového dne blíže věnovaly významné osobnosti našich dějin, jejíž jméno nese ulice, na které sídlí naše škola.

V úvodu projektového dne žáci ve svých třídách provedli brainstorming na téma Jan Hus a zjištěné pojmy společně rozebrali. Následovala videoprojekce části filmu Jan Hus. Poté se odebrali do vybraných dílen a splnili zapeklité úkoly na pracovním listu. V další hodině vařili, tvořili, malovali, zpívali, vytvářeli prezentace, sportovali, učili se staročeštinu anebo nacvičovali dramatickou scénku ze života Jana Husa. Poslední hodinu žáci prezentovali výstupy z jednotlivých dílen ve vestibulu školy. Došlo na „ochutnávku“ – ať už pokrmů, nebo zajímavostí, mohli jsme sledovat cestu do Kostnice, i poslední slova Mistra Jana Husa na hranici, poučit se z dějin a lépe pochopit současnost.


Zobrazení: Alba | Podle data


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je úterý 23. 7. 2024

Svátek má Libor