20. ŠKOLNÍ AKADEMIE ZŠ HUSOVA

Na začátku června proběhla jubilejní 20. akademie ZŠ Husova. Organizace akce letos počítala s několika „poprvé“ od založení této tradice.
20. ŠKOLNÍ AKADEMIE ZŠ HUSOVA

Poprvé byla, kvůli omezení kapacity Zámecké jízdárny, akademie pořádána ve dvou dnech. A proto také byly poprvé v prodeji vstupenky na jednotlivé dny. Doufáme, že tato komplikace byla nakonec ku prospěchu věci.

Celým programem bylo protkáno téma předávání cen v duchu filmových ocenění. Čtyři moderátoři provázeli oběma večery a svými vtipnými výstupy uvedli mimo jiné žáky devátých ročníků naší školy. Ti předali ocenění ve formě Zlatého glóbusu nejprve paní ředitelce, poté všem učitelkám I. stupně a nakonec samozřejmě i všem učitelům a učitelkám II. stupně.

Známými filmy, pořady a písněmi se program jen hemžil a děti naší školy prokázaly, že jsou nadané nejen hudebně, ale také divadelně a neméně pak i pohybově. Diváci mohli shlédnout úryvky z filmových pohádek a filmů (např. Pelíšky, Černí Baroni, Marečku podejte mi pero, Tři oříšky pro Popelku, Rebelové, Babovřesky, aj.) a při některých si mohli i zasoutěžit (Chcete být milionářem?). V hledišti byla oceněna i fyzická zdatnost dětí při tanečních a cvičebních skladbách a poslechli jsme si i sborový nebo sólový zpěv na motivy známých filmových melodií (Pomáda, S tebou mě baví svět, Shrek, Piráti z Karibiku, Všechno nebo nic, aj.). Na závěr akademie jsme se přenesli do notoricky známé vesničky Hoštice i s některými jejími svéráznými obyvateli. Učitelé si totiž nacvičili krátký program scének z dnes již kultovní filmové série Slunce, seno, … .

Děkujeme všem, kteří se na 20. filmové akademii ZŠ Husova podíleli: pedagogům, žákům, rodičům a zejména firmě AMAPRINT - Kerndl, s.r.o. za sponzorský tisk. Díky patří také hojnému počtu diváků, kteří ocenili vystupující bouřlivým potleskem po oba dva večery! Těšíme se na Vás zase v příštím školním roce!

Video (youtube)

Přidáno 16. 6. 2024, autor: ZŠ Husova