Sedmáci ve VIDĚ

V úterý 12. 12. 2023 jeli žáci sedmých ročníku do zábavního vědeckého parku Vida v Brně.

Na ploše přes 6200 m² si mohl každý osobně vyzkoušet přes 180 interaktivních exponátů, díky kterým mohli žáci objevovat, jak funguje svět kolem nás a ověřit si znalosti z hodin fyziky v praxi.

Unikátní stálá expozice je rozdělena do šesti tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět, Dětské science centrum. Každý si mohl osobně vyzkoušet rozpoutat tornádo, ustát zemětřesení, účinky odstředivé síly a pohrát si s oceánem v lahvi, v hlukové místnosti překřičet tryskáč, v obřím srdci si poslechnout vlastní tep, nacvičit masáž srdce při záchraně lidského života či prozkoumat svět pod mikroskopem. Dopravní hřiště, kuličková dráha, archeologické pískoviště, obří piano, oblíbený tobogán i vodní hrátky s mlýnky byly sice pro menší děti, ale i naši žáci si zde dokázali pohrát a vyzkoušet si, jak vše funguje.

video

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Sedmáci ve VIDĚ


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je středa 17. 7. 2024

Svátek má Martina