ZA POZNÁNÍM MÍSTNÍCH ŘEMESEL

Žáci šestých ročníků se vydali za poznáním řemesel, která mají v našem městě dlouholetou tradici.

Navštívili jsme kovářskou dílnu pana Chlandy, kde si každý mohl zkusit vykovat vlastní drobný výrobek – hřebík nebo háček. Zjistili jsme, že pro touto práci je důležitá nejen síla, ale také přesnost a určitá dávka uměleckého talentu. Jako další nás čekalo Řeznické muzeum pana Jana Pavlíčka. Toto rodinné muzeum je v rámci ČR ojedinělé, čítá velké množství exponátů, z nichž některé jsou až z počátku 20. století. Zde jsme se seznámili s historií řemesla a dozvěděli se, co vše předchází tomu, než se nám na talíř dostane kousek šunky nebo klobáska. Exkurze splnila svůj cíl, množství otázek svědčilo o zájmu dětí o tradiční řemesla.


Zobrazení: Alba | Podle data

ZA POZNÁNÍM MÍSTNÍCH ŘEMESEL


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je středa 17. 7. 2024

Svátek má Martina