Mladý chemik ČR 2023/2024 – krajské finále

V letošním roce se do soutěže Mladý chemik zapojilo 79 základních škol a 2108 žáků z celého Jihomoravského kraje. Náš žák František Konečný prošel sítem regionálního kola a dostal se až do krajského finále.

Zde skončil na krásném 24. místě a dostal se tak mezi vybranou společnost mladých nadaných chemiků…Tato soutěž je pro nás velmi úspěšná, neboť za posledních 7 let jsme se již potřetí probojovali až do téměř závěrečné fáze soutěže…

Krajské finále proběhlo v pátek 8.3. 2024 v laboratořích SPŠCH Brno. Po skončení laborování nás autobus dopravil na VUT –  Fakultu chemickou, kde následovala nesmírně zajímavá exkurze ve vědeckých výzkumných laboratořích. Viděli jsme na několika čtverečních metrech analyzační zařízení a mikroskopy za desítky milionů korun. A takových laboratoří jsou na VUT FCH desítky…

Krajským finálem pro nás tato soutěž letos skončila. Vyhlášení výsledků se neslo ve slavnostním duchu a na všechny soutěžící čekaly hodnotné ceny v podobě bezdrátových sluchátek apod… Františkovi gratulujeme ke krásnému umístění a přejeme mu hodně štěstí ve studiu přírodních věd.


Zobrazení: Alba | Podle data

Mladý chemik ČR 2023/2024 – krajské


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakt

Základní škola Náměšť n.Osl. Husova 579
675 71 Náměšť nad Oslavou

  • tel. škola 568 620 409
  • tel. jídelna 731 438 260
  • e-mail info@zshusova.cz
  • dat.schránka 4k92xya

Školní družina Bc. Hana Hruškovičová tel. 775 945 613

 

Cookies

Ostatní

Dnes je sobota 13. 7. 2024

Svátek má Markéta