ADVENTNÍ ČAS VE 3.B

Adventem označujeme období čtyř nedělí před Štědrým dnem. Letos první adventní neděle připadá na 2. prosinec. Je to krásné období - doba příprav, očekávání, rozjímání, dobročinnosti, ale také doba zklidnění.

Jednou z  tradic je adventní věnec se čtyřmi svícemi, kdy lidé postupně zapalují každou neděli jednu z nich. Dříve byla barvou adventu fialová, což bylo symbolem pokání, pokoje, ztišení a radostného čekání.

Žáci 3.B se na tyto dny již důkladně připravili. V rámci pracovních činností napekli dobrůtky a vyrobili si krásné adventní věnce, které si s radostí odnášeli domů a těší se na společné rodinné rozžíhání jednotlivých svící v kruhu svých nejmilejších.

V úterý 28.11. si také všichni užili společného Předvánočního tvoření rodičů s dětmi, kdy se  pod odborným vedením Ing. Petry Samkové vyráběly opravdu krásné a netradiční ozdoby z drátků a korálků. Velkou odměnou nám všem byly právě společně strávené chvíle, chvíle pozastavení se, pěkně prožité odpoledne a radost z hezkých výrobků.

Již se těšíme na další akce....