Anthropos

Ve středu 30. 3. třídy 4. A, B navštívily v Brně v Anthroposu stálou expozici o pravěku a Technické muzeum, kde se zúčastnily doprovodného edukačního programu k výstavě Dvanáct tváří génia – Stroje Leonarda da Vinci.

V rámci programu jsme se dozvěděli, jaké válečné či civilní stroje mistr navrhl, zavítali jsme do světa umění a zhodnotili jeho nejznámější obrazy. Koho zajímali spíše přírodní vědy, dostal příležitost poznat da Vinciho i z této stránky.
Součástí putování byla i online interaktivní hra a návštěva tzv. Leonardovy dílny přímo ve výstavě, kde si děti mohly spustit jednoduché stroje, složit speciální da Vinciho most, nebo poznat Leonardovo zrcadlové písmo.

Obě výstavy se nám velice líbily, byly velice zajímavé a především uzpůsobené věku dětí.

Anthropos